Şirketimiz

Doğaya Olan Borcumuzu Ödemenin En Kolay Yolu, Dünyayı Ve İnsanları Sevmek Ve Onları Korumaktır.

1989 yılında Van'ın Erciş ilçesinden Mersin'e göç eden ailemiz kağıt sektörünün o zamanki ünlü simalarından amcamız merhum Salih Yiğit' in katkılarıyla aynı yıl Mersin'de "Emre Kağıtçılık" adında küçük çaplı bir işletmede faaliyete başlamıştır.90'lı yıllarda doğudan batıya özellikle metropol kentlere büyük bir göç dalgası başlamıştır. Geldikleri yerlerde genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan bu kesim göçle birlikte metropollerde bu sektörle tanışmış. Toplayıcı,hurdacı,nakliyeci,işçi olarak sektörün değişik kollarında çalışıp meslek edinmişlerdir. Geri dönüşüm sektörü bu yıllarda yaygınlaşmış ve büyük bir ivme kazanmıştır. Var olan kağıt fabrikaları kapasitelerini yükseltmiş ve Türkiye genelinde yeni fabrikalar açılmıştır. Dolayısıyla bu da geri dönüşüme olan talebi arttırmıştır. Bu talep artışıyla ve firmamızın katkılarıyla ülke genelinde özellikle Çukurova Bölgesinde bu sektörü meslek edinen yeni isimler, yeni firmalar çoğalmıştır.

İşletmemiz 1995 yılında kurumsallaşmış ve Mersin'de standartlara uygun geri dönüşüm tesisi kurmuştur. Daha sonra Adana ve İzmit'te benzeri tesisler takip etmiştir. Bu tesislerde genellikle perakende alımlarıyla birlikte, yan kuruluşları ile Türkiye çapında ve yurtdışından toptan geri dönüşüm maddelerinin pazarlanmasında aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şimdiki kapasitemiz; aylık 4000 ve yıllık 48000 ton olup her geçen gün daha da artmaktadır. Firmamız çevre ve orman bakanlığı yönetmeliği kapsamında ambalaj atıkları toplama-ayırma lisansını almıştır. 

Vizyonumuz

Firmamız küreselleşen dünyanın en önemli sorunlarından biri haline gelen atık toplama ve ayrıştırma konusunda genişleyen iş hacmine paralel olarak Türkiye genelinde ve özellikle Çukurova Bölgesinde kapasitesine bağlı olarak kurumsal çözümler sunmaya devam edecektir.

Misyonumuz

Profesyonel kadroya ve teknolojik alt yapıya dayanarak sadece çevre değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunarak büyümeye devam etmektir. Amacımız, temel hizmet politikamız doğrultusunda kalite yönetim şartlarına uyarak ve hizmet kalitemizi geliştirerek sizlere en iyi hizmeti verebilmektir. Sektörümüzde sürekli hizmet seviyesini yükselterek müşteri tatmini arttıran bir şirket olmak başlıca amacımızdır. Müşteri portföyümüzde sizi de aramızda görmek bizi memnun edecektir. Sizin memnuniyetiniz bizim başarımızdır.

Çevdosan Kamyon

Atık Dönüşümünde Bizimle Çalışan Kurum Ve Kuruluşlar